Správna voľba

Aj ty pracuj pre Top zamestnávateľa!

Čo treba vedieť?

avatar1

Ako správne napísať životopis?

Životopis je tvoj prvý kontakt s nami ako tvojím možným budúcim zamestnávateľom. Je tvojou vizitkou a priestorom predstaviť sa. Tvoj životopis by mal byť štruktúrovaný, stručný a aktuálny.

Životopis musí obsahovať:

•             kontaktné údaje,
•             vzdelanie,
•             pracovné skúsenosti,
•             jazykové znalosti a počítačové zručnosti,
•             iné vedomosti a zručnosti, certifikáty,
•             vodičský preukaz.

Údaje v životopise by mali byť uvedené stručne, avšak výstižne a zoradené chronologicky. Zvoľ si jeden druh písma a jednoduché, prehľadné formátovanie.

Skontroluj si pravopis a používaj jasný a formálny jazyk bez slangových výrazov. Vyvaruj sa pravopisným chybám.

Ak je požadovaná znalosť cudzieho jazyka, na internete nájdeš rôzne testy, pomocou ktorých môžeš určiť úroveň svojich vedomostí.

Pred odoslaním životopisu si skontroluj, či máš správne uvedené kontaktné údaje, aby sme sa ti mohli ozvať. Zvoľ radšej formálny e-mail bez prezývok.

Ako prebieha výberový proces?

Naša spoločnosť ponúka rôznorodé pracovné pozície, a preto sa môže odlišovať aj samotný výberový proces. Pri vybraných manažérskych pozíciách môže byť výberový proces formou Assessment centra.

Základom je zaslanie tvojej online žiadosti spolu so životopisom a potom nasledujú jednotlivé fázy výberového procesu:

•             spracovanie prijatých podkladov zodpovednými zamestnancami
•             telefonické interview
•             1. kolo prijímacieho pohovoru na základe princípu 4 očí
•             2. kolo prijímacieho pohovoru na základe princípu 4 očí a rozhodnutie zo strany vedúceho zamestnanca


Na prijímacom pohovore máš možnosť presvedčiť nás, že si ten najvhodnejší kandidát a zároveň si overiť, či pracovná pozícia a spoločnosť spĺňajú aj tvoje predstavy.


Výber je obojstranný proces, nerozhodujeme sa len my ale aj ty.

Priprav sa

Oceníme, ak si urobíš čas, aby si si o nás zistil viac informácií. Pomôže ti to nielen pri rozhodovaní, či spojiť svoju kariéru s našou spoločnosťou, ale budeš aj lepšie pripravený na prijímací pohovor, pri ktorom budeš sebaistý a menej nervózny.

Ako sa vhodne obliecť na prijímací pohovor?

Oblečenie je potrebné prispôsobiť typu spoločnosti a pracovnej pozícii, o ktorú sa uchádzaš.

Farby, materiály, vzory a strihy zvoľ tak, aby štýl obliekania vypovedal o tvojej osobnosti a aby si sa najmä ty cítil pohodlne.

Príď včas

Nemeškaj, buď presný. Najlepšie je prísť 10 minút pred dohodnutým časom prijímacieho pohovoru. Budeš mať dostatok času, aby si si zvykol na nové prostredie. Ak si v našej spoločnosti nikdy nebol, naplánuj si cestu vopred. Počítaj aj s meškaním spojov a dopravnými zápchami. Nenechaj nič na náhodu.

Prvý dojem

Prvý dojem sa už nebude opakovať, a preto si buď istý, že si zvolil vhodné oblečenie, ktoré sa hodí pre túto príležitosť a v ktorom sa tiež budeš cítiť pohodlne. Ruku podávaj sebaisto a udržiavaj očný kontakt. Počas pohovoru buď sústredený. Usmievaj sa, pretože úsmev uvoľňuje atmosféru a vyvoláva pozitívne emócie.

Pýtaj sa

Existuje mnoho informácií, ktoré ťa o našej spoločnosti zaujímajú, preto sa pýtaj. Vďaka tomu budeme vedieť, že o pracovnú pozíciu v našej spoločnosti máš naozaj záujem.

Uisti sa, že rozumieš otázke

Ak si nerozumel/a otázke, požiadaj nás o jej zopakovanie. Ak presne vieš, na čo sa pýtame, budeš vedieť správne reagovať.