Správna voľba
Prihlásenie Prihlásenie Uložené Uložené

Otvorené pozície v Lidli

V každej ponuke nájdeš tlačidlo „Uložiť“, vďaka ktorému sa ti vybrané ponuky uložia prehľadne na toto miesto. Vytvor si zoznam ponúk, ktoré sú pre teba zaujímavé a následne sa môžeš rozhodnúť, na ktorú pozíciu alebo pozície sa prihlásiš.

K vyhľadaniu pozície
Vyhľadať pozíciu

Život na našich predajniach, logistických centrách a centrálach Lidl

Spoznaj život v Lidl! Život na našich predajniach nie je len o práci, často krát je to zábava, veľa zážitkov a súťaží. Kolegovia sa navzájom motivujú a spríjemňujú si čas strávený v práci. Spoločne sa tešia z každej novootvorenej predajne. Nezaostávajú ani kolegovia v logistických centrách, ktorí majú na pracovisku mnoho zábavy, no taktiež by sa život v Lidl bez ich účasti doslova zastavil. Kolegovia na centrále zase vymýšľajú stále mnoho noviniek, ktoré uľahčujú život v Lidl nám všetkým. Nezabúdame ani na všetky naše spoločensky zodpovedné aktivity, ktoré sú pre nás tak dôležité.

balíček a ovocie

Našich zamestnancov sme potešili špeciálnym CSR balíčkom. Vďaka nemu môžeme byť opäť o kúsok ekologickejší, keďže obsahuje samé praktické veci ako plátenú tašku na nákupy, opakovane použiteľné sieťky na ovocie a zeleninu či praktický sklenený "obedár". "Balíček je súčasťou našej internej iniciatívy CSR vesmír, ktorou chceme kolegov motivovať ku zvýšeniu povedomia o trvalej udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti," vysvetlila špecialistka komunikácie pre CSR projekty Tatiana Čaplová

banner_24000 ton

V obchodnom roku 2019 sme opäť vytriedili takmer všetky prepravné obalové materiály a dali druhú šancu viac ako 24 000 tonám hodnotných materiálov. Zrecyklovali sme papier, kartón, fólie, sklo, plast či drevo, no okrem toho aj akumulátory, kovošrot a opätovne využiteľné textílie.

Viac info na www.spolocenskazodpovednost.sk/  

banner_krajina zazitkov

Toto leto bude pre nás Slovensko krajina skvelých zážitkov! Aby sme podporili cestovný ruch na Slovensku a takisto dopriali našim zákazníkom leto plné výnimočných zážitkov, pripravili sme zľavu na atrakcie po celom Slovensku. Od 22.6. do 30.8.2020 získate za každých 5 eur nákupu zľavový kupón v hodnote 2 eur. 

Kompletné informácie nájdete od pondelka na webstránke https://www.lidlzazitky.sk

banner_rušíme distribúciu letákov

Rušíme distribúciu papierových týždňových letákov. Trvalá udržateľnosť pre nás v Lidli nie je prázdnym pojmom, vďaka opatreniam z posledných rokov ušetríme celkovo viac ako 4000 ton papiera ročne. Ušetrené finančné prostriedky sme sa rozhodli investovať do výrazne a dlhodobo znížených cien pre našich zákazníkov. „Sme presvedčení, že informovať o našej ponuke sa dá aj inak, ekologickejšie a pritom stále efektívne. Vďaka tomu môžeme zákazníkom ponúknuť výrazné a dlhodobé zlacnenie množstva výrobkov, s Lidlom totiž šetríte na správnom mieste,“ uzavrel náš Martin Nagy.

Viac sa dozviete na https://www.spolocenskazodpovednost.sk/aktualita/zivotne-prostredie/lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-tyzdnovych-letakov

banner bude z toho haluz

Tešíme sa z nového lokálneho projektu „Bude z toho haluz“, ktorý je našou ďalšou aktivitou v oblasti boja proti nadužívaniu plastov. Momentálne pri našej činnosti ročne ušetríme našej krajine viac ako 420 ton týchto obalov. Projekt sa bude realizovať v dvoch našich predajniach v bratislavskom Ružinove – na Ružinovskej a Trenčianskej ulici. Zákazníci budú mať istotu, že odovzdané obaly od nápojov budú správne recyklované a my sa zároveň prispejeme 10 centami za každý odovzdaný obal na obnovu zelene v miestnom parku Ostredky.  

Viac info nájdete na https://www.spolocenskazodpovednost.sk/aktualita/zivotne-prostredie/lidl-umozni-zakaznikom-v-ruzinove-recyklovat-pet-flase-plechovky

zamestnanci a ihrisko žihadielko

Vedeli ste, že naše Žihadielko je takmer najznámejšou sponzorovanou aktivitou na Slovensku? Známejšie podujatie je medzi Slovákmi už len festival Pohoda. Taktiež náš projekt Voda pre stromy vyšiel z prieskumu ako najsympatickejší projekt vôbec! Vysoko ho ocenilo až 93% účastníkov prieskumu agentúry Go4insight. „Veľmi sa teším že sú naše projekty medzi ľuďmi vnímané tak pozitívne. Je skvelé, že dnes sa deti po celej krajine môžu tešiť už zo 40 ihrísk so včielkou Majou, ku ktorým pribudne ešte ďalší 10,“ hovorí Zuzana Sobotová, vedúca oddelenia CSR koordinácie, ktorá stála za projektom Žihadielko od samého začiatku.

Čistenie priehrady

Podporili sme dobrovoľnícku akciu zameranú na čistenie priehrady Ružín od odpadkov! Dlhodobo sa snažíme znižovať používanie plastov, čím chceme zabrániť aj takémuto znečisťovaniu prírody. Spoločne sme na ceste k lepšiemu zajtrajšku.

Ocenenie TOP Emploer 2020

Úspešný týždeň končíme ďalším ocenením! Už štvrtýkrát za sebou sme získali ocenenie Top Employer Slovensko a Top Employer Europe. Medzinárodný nezávislý holandský inštitút CRF ocenil naše aktivity v oblasti rozvoja zamestnancov, príležitostí na budovanie kariéry, benefity a firemnú kultúru. Top zamestnávateľom by sme však neboli bez našich top zamestnancov o ktorých sa patrične staráme.

ocenenie najzamestnávateľ

Vyhrali sme ocenenie Najzamestnávateľ 2019 v kategórií obchod a služby! Veľmi sa tomuto oceneniu tešíme a je to pre nás záväzok neprestať v našej každodennej práci a v zlepšovaní sa. Veríme, že môžeme pre našich zamestnancov neustále pripravovať lepšie podmienky a spríjemňovať im tak ich prácu. Tento rok bolo nominovaných 189 firiem a víťazov v deviatich kategóriách si zvolilo 36 068 respondentov. 

odbremeníme krajinu od 420 ton plastu

Zaviedli sme ekologickejšie verzie ďalších výrobkov, vďaka čomu sa naša produkcia plastu ešte znížila! Naše ekologické opatrenia sa viac netýkajú len igelitových tašiek, jednorazového riadu a balení nápojov, pracích gélov, orechov či sušených plodov. Neustále sa snažíme upravovať naše produkty a taktiež recyklovať čo najviac plastu. O tom ako správne recyklovať sa dozviete na spolocenskazodpovednost.sk 

Život na predajni

pozri si viac
wifi zadarmo

Od dnes máme WIFI zadarmo pre zákazníkov na všetkých našich predajniach! Našu Lidl PLUS aplikáciu si už budete môcť stiahnuť priamo na predajni a využívať hneď všetky výhody bez obmedzení. Jediné čo potrebujete urobiť je prihlásiť sa na free wifi s názvom WiFi@Lidl a nákup môže začať. 

banner budúcnosť odpadu

Aj naše predajne už budú vybavené špeciálnymi odpadkovými košmi na separáciu odpadu, aby sme mohli byť opäť o krok „zelenší“. Do projektu odpadkových košov na separovanie sa pustilo oddelenie logistiky, ako prvé pripravili pre kolegov z predajne školenie k správnemu triedeniu plastov priamo v zázemí predajne. "Každodenným triedením môžeme aj my zamestnanci prispieť k ochrane životného prostredia a pripojiť sa k aktivitám v oblasti spoločenskej zodpovednosti,“ hovorí o projekte Miroslav Seifert, vedúci úseku logistiky.

víťazné tímy v súťaži Lidl Jednotka

Poznáme víťazov našej internej celoročnej súťaže Lidl Jednotka! Tento rok sa z víťazstva tešia kolegovia z predajne v Starej Ľubovni, na 2. mieste sa umiestnili kolegovia zo Zvolena a 3. mieste obsadili kolegovia z predajne v Poprade. Víťazné tímy budú za svoje umiestnenie taktiež odmenení. V rámci súťaže sa hodnotí viacero kategórií ako výkon celej predajne, ale aj jednotlivcov, počet sťažností zákazníkov no taktiež inventúrne výsledky. Srdečne blahoželáme!

zamestnanci pri otvorení novej predajne

Dnes sme vo Zvolene otvorili v poradí tretiu a na Slovensku celkovo 142. predajňu. V novej predajni na Obchodnej ulici vítame 21 kolegov, ktorým prajeme veľa spokojných zákazníkov. Súčasťou slávnostného otvorenia bola aj podpora dvoch miestnych ZŠ formou športových a didaktických pomôcok.

zamestnanci pri otvorení novej predajne

Otvorili sme našu 143. predajňu! Z novej predajne sa môžete tešiť v obchodnom centre Laugaricio v Trenčíne. Našich nových 22 kolegov vítame v rodine Lidl a želáme hlavne veľa spokojných zákazníkov. Tešíme sa na vašu návštevu

zamestnanci pri otvorení novej predajne

Dnes sme slávnostne otvorili 4. predajňu v Žiline a v poradí 140. na Slovensku. Novému tímu kolegov držíme palce pri každodenných výzvach a prajeme veľa spokojných zákazníkov. Otvorenie novej predajne sa spája aj s projektom Váš nákup = veľká pomoc, vďaka ktorému sme podporili 2 školy formou športových a vzdelávacích pomôcok. Od roku 2015 sme takýmto spôsobom podporili bezmála 80 škôl, ktorým poskytol vybavenie vo výške takmer 250 000 €.

Život v logistickom centre

pozri viac
banner letný trip

Naša rubrika, tip na letný trip je späť! Počas leta vám budeme ponúkať tipy na podporu vášho work life balansu od našich zamestnancov. Rozmýšľaš, kde tento rok stráviš teplé letné dni? Naš prvý tip je od Lenky Petríkovej, ktorá pracuje v Logistickom centre v Nemšovej. Medzi jej odporúčanie patrí svetový unikát neďaleko od Košíc – Herliansky gejzír. Ide o národnú prírodnú pamiatku, ktorá ti ukáže silu prírody v plnej miere. Ak hľadáš ďalšiu inšpiráciu, na svojom instagramovom účte #cesta_je_ciel Lenka pravidelne a pútavo informuje o svojich výletoch naprieč celým Slovenskom. 

Život na centrále

pozri viac
natáčanie videa

Spomínate na svoj prvý deň v práci? Často býva celkom náročný a plný informácií. Aby sme ho novým kolegom spríjemnili, pripravujeme pre nich video, v ktorom ich privítajú naši konatelia. Predstavia im našu históriu aj súčasnosť a nezabudnú pritom ani na svoje rezorty. Takto získajú najdôležitejšie informácie atraktívnejšou formou a rovno spoznajú aj vedenie spoločnosti. Nezostávame však len pri videu, v nástupný deň príde naše nové kolegyne a kolegov vždy privítať niektorý z konateľov aj osobne.

balíček a kresby

Keď vyrastiem, budem v Lidli pracovať ako...? Otázka, ktorú sme pre necelým mesiacom položili našim najmenším lidlákom. Výsledok? Obdržali sme neskutočných 138 výtvorov! Medzi našim najmladšími lidlákmi vzbudila najväčší záujem práca pekára/ky, v jednom prípade sme obdržali celý kariérny príbeh od predavača cez hovorcu až po riaditeľa spoločnosti. Všetkým výtvorom sa veľmi tešíme a preto sme si pre každého pripravili balíček so zaujímavými hračkami a pomôckami ako odmenu.

banner letný trip

Slovensko ponúka mnoho zaujímavých miest. Jedným z nich je určite aj Lesnícky skanzen Vydrovo, ktorého návštevu odporúča náš Eduard Hrebíček zo Mzdového oddelenia. Návštevníkom ponúka oddych, poučenie, krásnu prírodu a zábavu prostredníctvom exponátov popri viac ako 4 km dlhom náučnom chodníku. Popri ňom sa nachádza 75 zastávok, prezentujúcich históriu, pestovanie, ochranu a význam lesa, jeho životadárne funkcie a krásy, ale i prácu lesníkov, ktorí ho chránia a využívajú. 

kolegovia obedujú

Kto by radšej obedoval vnútri, keď je vonku krásne? Aby našim zamestnancom lepšie chutilo a mohli sa počas obeda trošku prevetrať, pripravili sme pre nich nové obedové stany, kde si môžu spoločne vychutnať svoje jedlo s výhľadom na krásny zelený trávnik a hlavne na čerstvom vzduchu. Stan môžu využiť ale aj mimo obedového času a spríjemniť si napríklad interné porady.

fotenie zamestnancov

Momentálne u nás prebieha fotenie na náš interný organigram. Na tomto fotení sa zúčastnia všetci naši zamestnanci z centrály. Určite sa aj vám v práci stane, že na chodbe stretnete neznámu tvár a potom zistíte, že to je ten kolega z druhého oddelenia, s ktorým si už týždeň vymieňate maily. U nás na centrále pracujú už viac ako tri stovky zamestnancov, poznať všetkých sa pri takom počte hádam ani nedá. Preto sme vyhoveli spätnej väzbe našich kolegov a vytvárame organigram, ktorý nám spoluprácu určite uľahčí.

zamestnanec pozerá na počítač

Vďaka novým aplikáciám už vieme podať elektronicky žiadosti o dovolenku, zálohy, taktiež prihlasovanie na jazykové kurzy a školenia. Na iných sa usilovne pracuje a ďalšie sú na pláne. Všetky spája jedna vec – boli vytvorené priamo u nás v Lidli! Vývoj nových aplikácií má na svedomí náš Marek Khula, ktorý zastrešuje pozíciu IT business solutions developer a týmto nám ostatným v Lidli dokáže značne uľahčiť život. Ďakujeme Marek!

infografika nápady

Poznáme 6 najlepších nápadov od našich zamestnancov v rámci internej výzvy na digitalizáciu. Naši kolegovia Katarina MatejovieMiroslav Jasso a Michaela Žáková sa spoločne zhodli na nápadoch na digitalizáciu procesov, ktorým sa budeme v najbližšom období venovať ako napríklad vytvorenie online knižnice, v ktorej budú zhromaždené všetky potrebné školenia a dokumenty, či nastavenie IT profilov pred nástupom nových zamestnancov. Množstvo ďalších nápadov sme rozdelili do kategórii podľa možnosti realizácie, takže neostanú bez povšimnutia a určite sa nimi budeme zaoberať.

Deň diverzity

Deň diverzity 2020 je súčasťou europského mesiaca diverzity a zároveň tak oslavujeme 10. výročie založenia Európskej platformy Charty diverzity. Je to pre nás špeciálny deň, pretože zamestnanci viac ako 110 národností naprieč 32 krajinami robia Lidl tým čím je. Je to naša rozmanitosť, ktorú si veľmi ceníme a pestujeme ju ako neodmysliteľný základ nášho rastu! Z tohto dôvodu podpísal Lidl International v roku 2008 nemeckú „chartu diverzity“. A naše národné podniky prejavujú svôj záväzok na lokálnej úrovni: posledné krajiny, ktoré podpísali národné charty, sú Lidl Slovenská republika, v.o.s. a Lidl Česká republika v.o.s.. ĎAKUJEME všetkým, ktorí k tomuto úspechu prispeli a sú stále jeho súčásťou!

70 fantastických nápadov

V rámci internej výzvy pre našich zamestnancov, sme obdržali fantastických 70 nápadov na digitalizáciu a zlepšenie procesov u nás v Lidli! Všetky tieto nápady momentálne naši kolegovia z IT a úseku organizácie obchodný procesov starostlivo prehodnotia a vyberú tie, ktoré majú najväčší potenciál. Tento čas chceme využiť naplno, aby sme mohli čo najviac zlepšiť a zefektívniť v našich procesoch.

podpora študentov vo vzdelávaní

Výučba na vysokých školách je pre tento rok pozastavená, no naďalej pokračujeme v podpore študentov. V rámci našej spolupráce s Ekonomická univerzita v Bratislave a Slovenskápoľnohospodárska univerzita v Nitre pokračujeme v online výučbe nášho predmetu Retail Academy. Študenti pracujú na svojich projektoch a na konci semestra ich následne odprezentujú. Okrem tejto naše spolupráce, sme sa taktiež zúčastnili na Digital Challenge, ktorá prebehla prvýkrát online formou a študenti si mohli vyskúšať svoje vedomosti v tvorbe kampaní v Google Ads.