Správna voľba
Vyhľadať Prihlásenie Uložené

ÚSEK CONTROLLINGU, DANÍ & FINANCIÍ

zena pracuje s kalkulackou a pocitacom

Sme navigátor, vďaka ktorému vie Lidl robiť strategické rozhodnutia, platiť načas faktúry a byť spoľahlivým daňovým subjektom.

Úsek controllingu funguje v Lidli ako navigátor. Poskytuje dôležité a relevantné informácie vedeniu spoločnosti. Na ich základe si potom vieme v spoločnosti stanoviť strategické ciele a realizovať strategické rozhodnutia. Súčasťou našej práce je reporting a tvorba rôznych analýz, zabezpečenie hladkého finančného plánovania, ale aj práca na rôznych zaujímavých projektoch. Daňové oddelenie zastrešuje všetky informácie ohľadom daní platené spoločnosťou Lidl. Riadne plnenie daňových povinností je nielen zákonná povinnosť, ale aj súčasť našej spoločenskej zodpovednosti. Vďaka kolegyniam a kolegom na tomto oddelení je Lidl opakovane oceňovaný ako spoľahlivý daňový subjekt. Úsek financií sa stará o to, aby boli všetky faktúry načas zaplatené, aby mal Lidl správne finančné výkazy, hladký cash-flow. Oddelenie tovarového účtovníctva napríklad spracováva faktúry od našich dodávateľov za tovar, ktorý je určený na predaj našim zákazníkom. Mesačne tak zaúčtujú okolo 18 000 faktúr, pričom približne s 5000 faktúrami im pomáha aj šikovný pomocník EDI, ktorý spracováva faktúry automaticky.

Na jednom mieste tak nájdeš správu financií. Je skvelé vidieť do hĺbky chod úspešnej firmy a byť toho súčasťou.

Zaujímavé fakty o nás

Aj keď je u nás prevažne ženské zastúpenie, o to viac sa tešíme z kolegov. Udržiavame kultúru pracovného nasadenia, ale radi spolu aj oslavujeme, pijeme kávu a stretneme sa aj mimo práce.

zaujímavosti o nás

Koľko nás je?

Približne 30.

Čo je pre nás dôležité?

Dobrá nálada v tíme a Excel.

Aká je práca na Úseku controllingu, daní & financií?

Lupa

Aký kolega sa k nám hodí?

Človek s nadhľadom, ktorý sa chce neustále učiť a má zmysel pre detail. Radi u nás privítame srandistu, ktorý podporí dobrú náladu v tíme.
Kniha

Čo sa u nás človek naučí?

Naučí sa pracovať v tíme, vytrvalo a zodpovedne. Každý deň bude výzvou, vďaka ktorej neprestane napredovať.

Zisti viac

Staň sa súčasťou nášho tímu

Naša centrála je to pravé miesto pre tvoje nápady, neustále vzdelávanie a kariérny rast.

Staň sa súčasťou nášho tímu
 
Vydaj sa s nami na cestu k lepšej práci.