Správna voľba
Prihlásenie Prihlásenie Uložené Uložené

Otvorené pozície v Lidli

V každej ponuke nájdeš tlačidlo „Uložiť“, vďaka ktorému sa ti vybrané ponuky uložia prehľadne na toto miesto. Vytvor si zoznam ponúk, ktoré sú pre teba zaujímavé a následne sa môžeš rozhodnúť, na ktorú pozíciu alebo pozície sa prihlásiš.

K vyhľadaniu pozície
Vyhľadať pozíciu
Top zamestnávateľ 2019 v oblasti obchodu a služieb a TOP Employer 2020

Najčastejšie otázky a tipy pre teba

Najčastejšie otázky

Tipy pre teba

Ako správne napísať životopis?

Životopis je tvoj prvý kontakt so spoločnosťou Lidl. Je tvojou vizitkou a tvojou šancou vytvoriť dobrý prvý dojem. Ideálny životopis by mal byť štruktúrovaný, stručný a aktuálny.

zamestnanci si prezeraju dokumenty
Čo by mal obsahovať životopis:

 

- kontaktné údaje,

- dosiahnuté vzdelanie spolu s informáciou o vzdelávacích inštitúciách a školách,

- pracovné skúsenosti, najlepšie zoradené od najnovšej po najstaršiu,

- jazykové znalosti a počítačové zručnosti,

- iné vedomosti a zručnosti, certifikáty,

- vodičský preukaz.

Údaje, ktoré napíšeš do životopisu by mali byť uvedené stručne, výstižne a zoradené chronologicky. Zvoľ si jeden druh písma a jednoduché, prehľadné formátovanie. Skontroluj si pravopis a používaj jasný a formálny jazyk bez slangových výrazov.

Daj si pozor na gramatické a pravopisné chyby. Ak sa uchádzaš o pracovnú pozíciu, kde je požadovaná znalosť cudzieho jazyka a nevieš určiť, aká je tvoja úroveň, vyhľadaj si na internete test, pomocou ktorého zistíš úroveň svojich vedomostí. Skôr než životopis odošleš, skontroluj, či si uviedol správne kontaktné údaje, aby sme sa ti mohli ozvať. Zvoľ radšej formálny e-mail bez prezývok.

Ako sa pripraviť na pracovný pohovor?

Lupa

Príprava pred pohovorom

Každý zamestnávateľ ocení, ak sa uchádzač zaujíma o svoju potenciálnu prácu. Preto by si si mal urobiť čas, aby si si o Lidli zistil viac informácií. Prečo? Pomôže ti to nielen pri rozhodovaní či je pre teba Lidl tá správna voľba, ale budeš aj lepšie pripravený na prijímací pohovor, pri ktorom budeš sebaistý a menej nervózny.
Osoba s dokumentom

Ako sa vhodne obliecť na prijímací pohovor?

Odporúčame ti prispôsobiť tvoje oblečenie spoločnosti a pracovnej pozícii, o ktorú sa uchádzaš. Vo všeobecnosti platí, že by si sa mal na pohovore cítiť pohodlne. Nemusíš meniť svoj štýl obliekania, predsa len vypovedá niečo o tvojej osobnosti. Bolo by ale fajn, ak by si bol oblečený slušne.
Hodiny

Príď včas

Odporúčame ti prísť aspoň 10 minút pred dohodnutým časom prijímacieho pohovoru. Budeš mať dostatok času, aby si si obzrel nové prostredie a zároveň sa psychicky pripravil na pohovor. Ak ideš na pohovor niekam, kde si ešte nebol, odporúčame ti naplánovať si cestu vopred. Nechaj si aj časovú rezervu, pre prípad, že by ti meškal spoj, alebo boli dopravné zápchy. Ide o veľa, nenechaj nič na náhodu.
Osoba pod lupou

Urob prvý dojem

Šancu urobiť dobrý prvý dojem máš len raz. Daj si záležať na výbere vhodného oblečenia. Mal by si sa cítiť pohodlne a pôsobiť slušne. Pri predstavovaní pôsob sebaisto a udržiavaj očný kontakt. Počas pohovoru sa sústreď a buď úprimný. Usmievaj sa – úsmev uvoľňuje atmosféru a vyvoláva pozitívne emócie.
Otázka

Pýtaj sa

Určite máš mnoho otázok. Preto, nehanbi sa a pýtaj sa. Vďaka tomu vieme, že máš o pracovnú pozíciu v našej spoločnosti skutočne záujem.
Dialóg

Uisti sa, že rozumieš otázke

Ak by si počas pohovoru nerozumel otázke, neboj sa požiadať o jej zopakovanie. Nikomu to nebude vadiť, predsa len, náš záujem je aby sme si rozumeli. Ak rozumieš otázke, ktorú sa pýtame, budeš vedieť správne reagovať.

Uplatni všetko, čo vieš v praxi

Už si vieš pripraviť štruktúrovaný životopis a ako sa pripraviť na pohovor. Čo tak si to vyskúšať v praxi?

Zobraziť voľné pracovné miesta
Verkauf-Ananas-16zu9