Správna voľba
Vyhľadať Prihlásenie Uložené

Život v Lidli

HERO_ZC+logo v strede

 

Marek mal minulý rok naozaj pestrý. Aj napriek tomu, že vonku zúrila pandémia, svoje skúsenosti zbieral napríklad aj v Lidli vo Švédsku. Momentálne ako vedúci skladu v logistickom centre v Prešove sa snaží zdolať ďalšie výzvy. Jednou z nich je práve vzdelávanie.

Marek, máš za sebou prvé mesiace ako vedúci skladu v Prešove. Ako sa cítiš na novej pozícii?

Na novej pozícií sa cítim veľmi dobre. Prechod z oblasti predaja do oblasti logistiky bol veľmi zaujímavý. Mal som možnosť spoznať kolegov zo všetkých logistických centier a zdieľať s nimi rôzne informácie a skúsenosti, ktoré mi dnes veľmi pomáhajú, za čo by som sa im chcel všetkým ešte raz poďakovať.  Postupne zisťujem, aká rozmanitá je práca v sklade a koľko šikovných ľudí tu okolo seba mám.

Čo sú pre teba momentálne najväčšie výzvy v spojení s prácou?

Najväčšou výzvou je pre mňa spoznať čo najlepšie a najrýchlejšie každého člena svojho tímu a byť pre neho podporou ako po ľudskej, tak aj pracovnej stránke. Taktiež vidím obrovské výzvy v prepojiteľnosti oddelení predaja a skladu a snažím sa hľadať medzi nimi prieniky a vylepšovať či už skladové procesy, tak aj servis pre naše predajne. Momentálnou prioritou je však vzdelávania našich vedúcich skupín.

Prečo si sa rozhodol posvietiť si práve na vzdelávanie?

Vzdelávanie, rozvoj a napredovanie zamestnancov bolo a vždy bude pre mňa veľkou prioritou. V spolupráci s kolegami, sme si urobili veľmi rýchly brainstorming a prišli na to, čo je pre nás tento rok najdôležitejšie. Samozrejme vzdelávanie našich vedúcich skupín.

Je vidieť, ako stúpa náročnosť a komplexnosť úloh na pozícii vedúci skupiny a ako si pozícia vyžaduje výrazne viac, ako tomu bolo pred pár rokmi. Dôvodom, prečo sa venovať vzdelávaniu, je i fakt, že za posledné obdobie došlo u nás v logistickom centre k obmene viacerých vedúcich skupín, čo si vyžaduje nové vzdelávanie. Spolu s mojimi kolegami budujeme nový, silný, ambiciózny tím pre ďalšie, verím, že úspešné roky nášho skladu v Prešove.  Ak chceme uspieť, musíme sa venovať vzdelávaniu na všetkých úrovniach.

Akú máš teda stratégiu pre tento rok v oblasti vzdelávania?

Tá je jasná. Tento rok bude rokom vzdelávania, spolupracujeme na tomto cieli spolu s úsekom Logistiky. Ich tím si zobral na starosť odborné školenia, za čo im patrí veľké poďakovanie. My, ako tím za logistické centrum Prešov sme sa dohodli, že investujeme náš čas a pripravíme spolu veľkú „softskills“ ofenzívu. Naši vedúci skupín tak budú mať všetko v jednom balíku a môžu napredovať. Tu sa mi žiada vysloviť moje veľké ĎAKUJEM všetkým hore spomenutým, pretože bez nich by sa nám tento projekt nepodaril.

Marek

 

Ako bude toto vzdelávanie prebiehať?

Vzdelávanie sme sa rozhodli rozdeliť do 4 modulov/blokov, kde sme si vopred určili termíny a 4 softskillové témy, ktoré vnímame ako kľúčové pre našich vedúcich skupín.   

Začali sme v júni s témou Komunikačné zručnosti a zvládanie konfliktných situácií. V novembri budeme pokračovať Timemanagementom a sebaorganizáciou. Január sa bude niesť v znamení Manažment zmien. A nakoniec na prelome apríla a mája nás čaká Vedenie zamestnancov. Počas týchto blokov sa vedúci oddelení budú vracať k absolvovaným témam a budú sa snažiť ďalej s nimi pracovať cez rôzne formy cvičení.

Čo od toho ako vedúci skladu očakávaš?

Očakávam, že im to pomôže pri ich napredovaní a riešení rôznorodých situácií, ktoré denne zažívajú v logistickom centre. Taktiež hlavnou myšlienkou alebo cieľom tohto projektu pri jeho kreovaní bolo ponúknuť mojim kolegom rôzne formy vzdelávania. Chceme im byť nápomocní a viesť ich k ďalšiemu samovzdelávaniu do budúcna.

Aké sú reakcie kolegov, ktorých sa tento program priamo týka?

Máme za sebou prvé školenie a vedúci skupín si to nevedia vynachváliť. Majú obrovskú radosť z toho, žeôžu napredovať vo svojom ďalšom rozvoji. Potešil ich aj darček vo forme motivačnej knihy či iného motivačného balíčku podľa vlastného výberu. Poniektorí sa mi pochválili, že už ich aj začali čítať!

Kedy a ako tento projekt odštartujete?

Projekt sme odštartovali 14.06.2021 a dnes, keď píšem tieto riadky, sme mali 2. skupinu vedúcich skupín, čím sme uzavreli úspešne 1. blok.

Teraz „troška z iného rožka“ ?. Blíži sa leto, aké máš plány na najbližšie dva mesiace?

Je to moje prvé leto na pozícií vedúceho skladu. Som plný očakávaní, aké špecifiká mi prinesie po pracovnej stránke v porovnaní s predajom. Čo sa týka súkromia, tak verím, že ma moji vedúci oddelení pustia na dovolenku, ktorú by som rád strávil na našom krásnom Slovensku.

Chceš nájsť pre seba tú správnu príležitosť?

Pozri si ponuku otvorených pozícií a buď aj ty tvorca nášho úspešného príbehu.

Objav svoje možnosti s Lidl